O stránke

Prečo Spevník vznikol?

O hudbu sa zaujímam už dlhšie a texty boli pre mňa vždy veľmi dôležité. Používal som, a stále používam, mnohé web stránky kde ich hľadám. Ale dlhší čas mi tam chýbala jedna kategória: esperantské piesne. Esperantskú hudbu mám vééľmi rád a niektoré texty sú zvlášť geniálne. Ale čo z toho keď sa nedajú nájsť? Nakoniec mi kamoš odporučil Kantaro, wiki stránku špeciálne iba s esperantskými piesňami. Stačilo mi to ale nebolo to to pravé orechové. Ako Slovák som sa začal pokukovať po slovenských prekladoch ale nenarazil som na niečo centralizované a jednotné. Tak som sa to rozhodol vytvoriť vlastnoručne.

Čím je Spevník špeciálny?

  • celá stránka je v slovenčine. Zároveň okrem pôvodných textov obsahuje aj slovenské preklady, nech vieme čo počúvame.
  • k veľa piesňam, niekedy dokonca albumom, je priamo na stránke odkaz na stiahnutie, prehrávač hudby, prípadne video. Z textu sa síce dá utvoriť aká-taká predstava, ale vypočuť si samotnú hudbu je niečo úplne iné :D
  • celý spevník zachováva jednotný, kvalitný vzhľad. Obsahuje dodatočné informácií o každej piesni, albume aj skupine.
  • zameriava sa len na už vydané piesne. Nezáleží na tom, či boli vydané na Vinile, kazete, CD alebo ako virtuálny album. Aby mohla byť pieseň pridaná, musí mať jasne určené, od ktorej skupiny a na ktorom albume bola vydaná.

Autor

Stránka hudba.esperanto.sk je súkromným projektom Michala Matúšova. Je hosťovaná na doméne esperanto.sk, ktorú vlastní Rastislav Šarišský, za poskytnutie domény a miesta ďakujem.

Autorské práva

Autorské práva piesní a pridružených informácií (ak sa ich sami nevzdali) vlastnia pôvodný vlastníci, čiže hudobníci a vydavateľstvá. Táto stránka autorské práva neporušuje, lebo uverejnenie vlastníci povolili.

Ďakujem

Za pomoc pri vytváraní tejto stránky ďakujem predovšetkým nasledujúcim ľudom a organizáciám: Floréal Martorell (Flo), Rastislav Šarišský, Peter Novotníček, Ljoŝa Kuznecov, Vinilkosmo / EUROKKA, Ondřej Kostiha, prispievatelia na Kantar-Vikio, a samozrejme všetci esperantskí hudobníci.


Osobné nástroje