HipHopa Kompilo Vol.1

HipHopa Kompilo Vol.1
V roku 2006 VINILKOSMO "Esperanto-Muzik-Prod." vyzvalo hudobníkov aby prispeli do hiphopovej kompilácie. Keďže však prišlo málo kvalitných príspevkov tak projekt ostal spať. V roku 2009 platano a Roĝer Borĝes po dohode s Floom (z Vinilkosma) projekt obnovili, úspešne uskutočnili a vydali ako virtuálny album.

Dolchamar sa vyjadril, že pieseň Enmigrad', ktorá je označená ako jeho v skutočnosti jeho nie je (rovnako ako v nadchádzajúcej verzii výberovky). Pre túto pieseň požiadal Roĝer Borĝes 3 hudobníkov o spoluprácu, z ktorých nakoniec len dvaja prispeli. Jedným z nich je Piechjo z Dolchamaru, nebolo však dohodnuté, že by pieseň patrila Dolchamaru. Následne Dolchamar nástojí aby pieseň nebola zaradená do jeho diskografie. Avšak v oficiálnom vydaní je uvedený Dolchamar tak je tak zobrazený aj tu.

Na albume sa nachádza aj pieseň poľskej skupiny Esperanto. Napriek svojmu názvu, v esperante nespievajú, avšak podporujú jeho myšlienku. Preto ich tvorcovia výberovky požiadali o jednu pieseň. Keďže pieseň nie je v esperante tak na tomto spevníku nie je jej text.

Názov albumu znamená Hiphopová výberovka 1..


skupina hudobné výberovky
rok vydania 2009
vydavateľstvoHipHopa Kompilo Vol.1

HipHopa Kompilo Vol.1

  1. Argenta Nubo - Rezista Festo
  2. Jan Schroeder - Seksperanturismo
  3. Musubana - Imitado
  4. Esperanto - W Miedzyczasie (medzipieseň)

Stiahni si

Kúp si


Osobné nástroje